Ada fotoğrafçı oldu

Ada ile birlikte harika bir yeni yıl serüveni yaşadık. Aralık ayının başında ağacımızı süslediğimiz günden bugüne, defalarca hediye aldı, sayısını hatırlamadığım kadar kez noel baba ile buluştu. Bir aydır Noel Baba'nın evimize gelip gitar getireceği günü bekliyor. Okuldaki yılbaşı partisi ise bambaşka bir hikaye. 
Bu yıl yeni yıl coşkusu Ada için doruklardaydı. Okuldaki partide aldığı hediye fotoğraf makinesiydi. Ada bayıldı! Boynuna takıp kırk yıllık fotoğrafçı misali ortalarda dolaşması hepimizi yerlere serdi. Hiç fena da çekmiyor doğrusu. Makineyi eline aldığı ilk akşam Nişantaşı'ndaki süslemeleri görmeye gittik. Aydınlatmalar, renkler, süslemeler çok güzeldi. Ama Ada'nın kadrajına öncelikle yine arabalar girdi tabii. "Dur ben şu arabayı bir çekeyim" diyen dili reddetmek mümkün olmadı. Nişantaşı gezisinin bir kısmında elalemin  arabasını, motosikletini falan fotoğrafladık. Çok ama çok eğlendik. 

Bütün akşamı fotoğraf çekerek, Nişantaşı kalabalığında dik durmaya çalışarak ve etrafı kaçırmadan izlemeye uğraşarak geçirince yorgunluktan resmen bayıldı. Henüz yemeğini yerken bastıran uyku, arabada boynunda makinesiyle Ada'yı sarmaladı. Elinden bırakmak istemediği makinesiyle rüyasında kim bilir neleri fotoğrafladı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder