Yağmurcu Prens

Gök gürültüsü bizim evde bir eziyettir. Köpük, aklını kaçırmışcasına korkar. Hangi saatte olursa olsun, gök gürültüsünü herkesten önce fark eder ve kendini banyoya kapatmaya çalışır. Bacakları yaprak gibi titrer, hırlar, ağlar, kapıları tırmalar... Çok küçük yaşlarında yeterince üstüne düşmediğimiz için olsa gerek, Köpük'ün şimşek fobisi hiç azalmadı ve hepimizi çok üzüyor. Köpük'ün bu tutmundan olsa gerek, Ada gök gürültüsünü pek dert etmiyor. Ama ormana yakın oturduğumuzdan bazı zamanlar beni bile ürkütecek denli kocaman sesler duyabiliyoruz. İşte o zaman Ada'ya sarıldığımız, sakinleştirmeye çalıştığımız oluyor. 
Geçtiğimiz günlerde bir kitapla karşılaştık. Adı Yağmurcu Prens. Marsık Yayıncılık'tan çıkan bu kitap, bize yağmurun, gök gürültüsünün sebeplerini harika anlatıyor. Gök gürültüsünden korkan minikler için süper bir çözüm olabilir. 
Siz kitabı alıp mutlaka okuyun ama ben size kısa bir tüyo vereyim: Yağmurcu Prens, bulutların üstünde dolaşıp muslukları açıp kapatırmış. Açınca yağmurlar yağar, kapatınca dururmuş. Ama bu zorlu işi yaparken bazen yorulup uyuyakalırmış ve çok fazla yağmur yağarmış. O zaman gök gürüldeyerek Yağmurcu Prens'i uyandırır, muslukları kapatmasını söylermiş. Gürültüyü duyan Yağmurcu Prens de muslukları kapatır, yağmuru durdururmuş. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder