İlk sinema deneyimi

Hayatımın ilk sinema deneyimi ne zamandı hatırlamıyorum. Sinemada izlediğim ilk filmi, hangi sinema olduğunu, o zaman kaç yaşında olduğumu... bilmiyorum. Ancak Ada'nın ilk sinema deneyimini çok merak ediyordum. Babasının da sinemaya ilgisi büyük olduğundan, "o gün" için yıllardır heyecan duyuyorduk. Geçtiğimiz hafta sinemada bir çocuk filmi olduğunu öğrenince hemen fragmanını izledik. Adı; Sevimli Balık Pupi (Seefood). Fragmanda bazı yüksek heyecan yaratacağını tahmin ettiğimiz sahneler vardı ama Nemo hayranı bir çocuk için beğenebileceği bir film olduğunu düşündük. Tabii önümüzde bir engel daha vardı: Ada karanlık ve çok yüksek sesli bir ortamda daha önce hiç bulunmamıştı ve bundan acaba keyif alacak mıydı?
O gün bir önceki seans başlarken sinemadaydık. Kapıdaki görevlilerden içeri bir kez bakmak için ricacı olduk. Ada'yla birlikte içeri girdik; yüksek ses ve karanlık ortamı birlikte test ettik. Ada çok heyecanlandı. Sonrasında bizim seansımızı merakla bekledi. Zamanı gelip de kendi koltuklarımıza oturduğumuzdaysa keyfine diyecek yoktu. Bu keyifte patlamış mısırların etkisi de büyük tabii. 
Seefood'a gelince... Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo) hayranı bir aile için Seefood elbette hayatımızın filmi olmadı ama beklentimiz de bu doğrultuda değildi zaten. Seefood'un en güzel yanı, arkadaşlığın, ekip olmanın değerini çok güzel anlatması. Balık yemek istemediği için sürekli aç gezen köpek balığının öyküsü bir çocuğa verilebilecek en güzel mesajlardan biri bence. 
Herkese iyi seyirler! 

6 yorum:

 1. Bu arada ben de Melis dogdugundan beri onunla evde kucak kucaga Nemo izleyecegimiz gunun hayalini kuruyorum:)BASAK

  YanıtlaSil
 2. Ada'yla Nemo'yu ilk izlediğimiz gün bir harikaydı. Ada Nemo'ya bayıldı. Bugün evdeki balığın Nemo değil, Marlin olduğunu söylüyor mesela. "Onun bir yüzgeci diğerinden küçük değil" :-)

  YanıtlaSil
 3. Heheh :)) Ben de Melis'le Rio izleyecegim gunun hayalini kuruyorum :))) Esra abla Rio'yu henuz izlemediyseniz tavsiye ederim, cok guzel o da :) Benim Nemo'dan sonra en cok begendigim animasyon :)

  YanıtlaSil
 4. Melis de hızla büyüyor. Çok kısa süre sonra eminim zevkle izlersiniz. :-)

  YanıtlaSil
 5. Bir de Ratatouille var, onu da izleyin, izleyelim:)

  YanıtlaSil
 6. Biraz daha büyümesini bekliyoruz Ada'nın. Yoksa Ratatouille da favorilerimden...

  YanıtlaSil