Sulu boya ve tuvalet eğitimi

Yine harika bir gündemimiz var ve baştan söyleyeyim bu aralar hayatımızın en temel konusu bu olduğundan "kaka" ve "çiş" gibi kelimelere alerjisi olanlar için uygun bir blog olmayacak burası. Hazır bayram tatili gelmişken, tuvalet eğitimini yeniden gündemimize aldık.
Çünkü bence bu denli önemli bir dönemi bakıcıyla atlatması hiç doğru olmaz. Okuduğum bazı makaleler söylüyor ki, bir insanın obsesif, aşırı titiz, güvensiz, sürekli endişeli ya da pasaklı olması tuvalet eğitimiyle son derece bağlantılı. Bu sürecin bir eğlence, bir motivasyon ve aynı zamanda ciddi bir eğitim süreci olarak geçmesi aslında çok zor ama olmak zorunda olan da bu. Biz bugün ilk denememizi gerçekleştirdik. Ada ise sabahtan uyku vaktine kadar hiç bir icraatta bulunmadı. Yatarken yine bezini bağladığımızdan sanırım uyandığında bezini büyük miktarlar için kullanmış olacak. Ama yılmayacağız. Daha bugün birinci gün. 
Tuvalet eğitimini eğlenceli kılmak için elbette pek çok hazırlığımız var. Bunlardan ilki de Ada'nın bayıldığı sulu boyalar... Bütün sabah boyunca boş kağıtları birlikte boyadık. Harika da zaman geçirdik. Hele bir lazımlığa güzel bir çiş/kaka yapsın, görün bakın o zaman ne kutlamalar yapacağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder