"Benim şarkımı aç"

Bu sırada fonda bizim şarkılarımız çalıyor
Arabaya bindiğimiz anda arkadan şöyle bir komut geliyor: "Benim şarkımı aç!" Ada, arabaya adımını attığı anda babasının onun için hazırladığı özel çocuk şarkıları albümünü talep ediyor. Önceleri o albümdeki tüm şarkıları çok beğeniyordu, müzik başladığında sesi kesiliyor, büyülenmiş gibi hem dinliyor, hem de pencereden dışarıyı izliyordu. Sonra yavaş yavaş bazı şarkıları diğerlerinden daha fazla sevmeye başladı. "Old McDonald"ın ya da "Twinkle little star"ın yeri hep başka oldu. Ya da "happy birthday" her zaman favorimiz. Ama son dönemde durum biraz daha farklı.
Artık Ada'nın bir günü diğerine uymayabiliyor. Bazen bir şarkıyı 2-3 kez üst üste dinlemeyi talep ederken, ertesi gün aynı şarkı başladığında "değiştir" komutu verebiliyor. Her ne olursa olsun, sıkça arabayla seyahat eden bir aile olduğumuzdan artık babayla ben tüm şarkıları ezbere biliyoruz ve itiraf etmeliyiz ki çoğunlukla eşlik bile ediyoruz. Ama Ada uykuya daldığı anda, derin bir mutluluk nefesi alıp kendi istediğimiz müziği açmanın keyfini yaşıyoruz. 
Bugün sizinle Ada'nın en favori şarkılarından birini paylaşmak istedim. Tüm bu müzik serüveninde Ada'nın her zaman beğendiği şarkılardan biri de Little Brown Jug oldu. Nakarat kısmındaki "ha ha ha, hi hi hi"yi ailecek bağıra bağıra söylüyoruz. Evdeysek de dans ediyoruz. Neyse ki Ada henüz İngilizce bilmiyor, şarkının sözlerini anlamıyor.

Bu parçanın çocuk versiyonunu beğenmezseniz diye Glen Miller Orchestra yorumunu da ayrıca ekledim. İyi eğlenceler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder