Yeşil alan şart, Bahçeşehir şahane

Köpük hayatımıza girinceye kadar büyük şehirlerin üst üste yığılı halinin sakıncalarını pek de anlayamıyordum. Ne zaman ki Köpük hayatımıza girdi, o zaman yeşil alanların, bahçelerin ve özgürce koşmanın ne kadar önemli olduğunu anladım. Köpük'le 3-4 yıl Kurtuluş'ta yaşadık. Son derece hayvansever bir mahalle olmasına rağmen, Kurtuluş'ta hayvanların özgürce koşabileceği bir mekan yoktu. Tatil günleri okul bahçelerini ya da boş arsaları kullanıyorduk ama her ikisinin de dezavantajları çoktu. Bu nedenle, mümkün olduğunca haftasonları Köpük'ü Fenerbahçe Parkı'ndaki köpek parkına götürüyorduk. Orada özgürce koşuyor, başka köpeklerle sosyalleşiyor ve enerjisini atıyordu.
Ada doğacak olduğunda ise artık yeşil alanları olan bir yere taşınmaya karar verdik ve Göktürk'e taşındık. Şimdi hem oturduğumuz sitenin bahçesi, hem de sokağımızdaki yeşil alanlar herkesi mutlu ediyor. 
Şimdiki yeni isteğimiz ise park; oyun parkı. Göktürk'te aslında epey park var ve çocuklar bolca vakit geçiriyor buralarda. Ancak geçen haftasonu Bahçeşehir'de gördüklerimiz Göktürk'ün değerini sıfırladı diyebilirim.
Ada'nın haftasonları harika zaman geçirdiği arkadaşı Defne'den daha önce söz etmiştim. Geçen haftasonu yine Defnelerle buluştuk. Önce kahvaltı etmeye gittik, ardından da Defnelerin evlerine yakın olduğundan Bahçeşehir'deki gölete... Gölet bir harika... İçinde kaplumbağalar, ördekler, kazlar... Etrafta kocaman yeşil alanlar, türlü salıncaklar, kaydıraklar... Ama en güzeli de ortada kurulmuş devasa tırmanma parkuru. Ada'nın temkin kumkuması olduğunu biliyorsunuz. O bile kendini kaybetti. Defalarca tırmandı o parkurda. Çok yoruldu ama çok çok eğlendi. 

Parkın en keyifli bölümleri ise Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Şirinler, Nasreddin Hoca gibi kahramanların heykellerinin olduğu yerler. Ada ve Defne heykellere sarılarak bize bol bol poz verdi. Haftasonu çocuğunu yorabilmiş anne babalar olarak ise bizler de çok memnun olduk Bahçeşehir ziyaretimizden. Tüm çocukların Bahçeşehir'de en az bir gün geçirmeye hakları var bence.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder