Havuz sefamız

Geçen yazı Ada'nın havuza girip giremeyeceği tartışmasıyla geçirdik. Babamız havuzun Ada için "mikrop yuvası" olduğunu söyledi, hastalık kapmasından endişesini bolca dile getirdi. Ben ise ne olursa olsun çocuğun eğlenmesinin daha önemli olduğuna inandığımdan hep havuza girilmesinden yana oldum ama bir türlü de babaya rağmen Ada'yı havuza sokmaya kalkamadım. Bu yaz ise babamız Ada'nın havuza girmesi yönünde oy kullanınca bu fırsatı kaçırmadık ve kendimizi sitenin havuzunun serin sularına bıraktık.

Dile kolay tabii. Ada hemen de öyle kendini atmak istemedi. Temkin kumkuması oğlum önce beni havuza girerken izledi. Sonra yavaşça ayaklarını soktu. Kıyıda benimle oturdu. Derken ben yüzmeye başladım ve o zaman yanıma geldi. Havuza girme konusunda endişeleri olan Adacık, çıkma vakti geldiğinde itiraz etti tabii ama kolay ikna oldu. İlk denememizi başarıyla tamamlamanın keyfiyle, başka bir havuz keyfi için daha Ada'ya söz verdik. 
Bu arada havuz için yapılmış bezler harika; çok da işe yarıyor. Boşuna çocuk havuzlarını kirletme riskini almayın lütfen. Çocuklarımız temiz temiz eğlenebilsinler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder