Aile geleneklerimiz: Babalar günü tişörtü

2010 babalar gününden
Ailecek törenleri, ritüelleri sevdiğimizi artık herkes biliyor. Babalar günü de doğal olarak bazı ritüellere sahip bizim evimizde. Babalar günü tişörtümüzü bilenler bilir: Ada'nın el ve ayak izleriyle babamızın tişörtünü renklendiriyoruz. Böylece hem herkes için bir anı, hem de her yıl büyüyen eller ve ayakların ilanı oluyor.


Geçen yılki babalar gününde Ada'nın ellerini ve ayaklarını kumaş boyasıyla boyamıştık. Tişörtün şekillerinin çıkmasını istemedik çünkü. Ama baktık ki babamız çok meraklı değil bu tişörtü bol bol giymeye, bu durumda bu yıl Polisan'ın parmak boyalarını kullandık. Tişörtü yıkarsak kalıcı olmayacağından, hatıra sınıfına girdi tişörtümüz. Seneye bakarsınız Ada daha başka bir yaratıcı fikirle gelir karşımıza ve onun dediğini yaparız. Ama ne olursa olsun, Ada'nın ayakları ve elleri iz bırakmalı tişörtte. Taa ki Ada'nın iki ayak ve iki el izinin bir tişörte sığmayacağı babalar gününe kadar...
Babalar günü için diğer hediye ise Ada'yla babasının bahçe keyfi oldu. Birlikte uzaklardan geçen arabalara baktılar, koştular oynadılar. Tabii Köpük de onlarla birlikte... Bana ise fotoğraf çekme görevi düştü. Bir de canım Köpük'ümün tırnağıyla ilgilenmek... Köpük'ümün arka ayağının tırnaklarından biri kırıldı. Çok acısı vardı ama yine de bizimle bütün keyfiyle oynadı. Bu sabah ise veterinerimizi ziyaret ettik. Umarım hızla iyileşir.

Böylece bir babalar gününü de yaşamış olduk. Bugünü benim ve kardeşimin yanında yaşayamayan babamı anarak doldurdum günümü. Kendisi ebeveyn olunca, başka babaları gördükçe daha bir sevdiğimi anlıyorum babamı. Bize öğrettikleri, bize verdiği güç ve hayatın keyifli taraflarıyla zevklenebilme yeteneği için ona minnettarım. Çok da özledim.

2 yorum:

  1. Biz de bu guzel gelenegi devam ettirip bu sene ikinci t-shirt'umuzu yaptik:)Insallah 40'yi yapariz bir gun:)

    YanıtlaSil
  2. İnşallah... Uzun yıllar, sağlıkla, huzurla...

    YanıtlaSil