Aile geleneklerimiz: Anneler günü kahvaltısı

Çocukluğumda kardeşimle her vesileyi büyük organizasyona dönüştürmeye bayılırdık. Hatta işi, annemle babamın evlilik yıldönümlerinde onlara danslı, kostümlü bir gösteri hazırlamaya kadar bile vardırmıştık. Daha önce de söylemişimdir; gelenekler, kutlamalar, kalabalıklar benim için keyiftir. Anneler günü de bunlardan biri doğal olarak. En romantik bulduğum sahne ise anneler günü sabahı yatağa gelen kahvaltıydı. Veee bu yıl kahvaltı, yatağıma geldi. İçinde mis gibi bir tost ile taze sıkılmış portakal suyu vardı.
Kahvaltı, yatağıma elbette 16 ayakla birlikte geldi. Köpük bir elime atladı tostun bir parçasını kaptı, Ada öbür tarafını çekiştirdi, eh babaya vermemek de olmaz derken, benim kahvaltımı hepsi midesine indiriverdi. Ama canları sağolsun, benim hayalim gerçek oldu. Yesem de yemesem de yatağıma anneler günü kahvaltısı gelmesi bana yetti. 
Biz de anneanne ve babaanneyi unutmadık tabii. Onlara Kidomino'dan çok seveceklerinden emin olduğumuz resimli tepsiler aldık. İçine bizim notumuz ve Ada ile çekilmiş fotoğraflarını ekledik. Bayıldılar. Artık tepsi işleviyle kullanırlar mı bilmem ama güzel bir hatıra olduğu kesin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder