Ada ilk ciddi töreninde

Kuzenim üniversiteden mezun oldu. Mezuniyet töreni gibi harika bir güne bizi de davet etti. Ada Bey olmadan olmaz tabii. Hemen giydik en havalı kıyafetlerimizi ve gittik Galatasaray Üniversitesi'ne. Kuzenim heyecanlı, güzel elbisesi ve pelerini içinde bir prenses... Benim heyecanım da başka tabii. Ada'yı o tören boyunca nasıl sabit tutacağım? 
Evden çıkarken gerekli tüm kozlarımızı çantama doldurdum. Türlü oyuncak arabalar, lolipop, su ve cep telefonumuzdaki videolar... (Bu videolar Ada'nın videoları ve Ada onları izlemeye bayılıyor.) Tören başlamadan önce boğazı, boğazdan geçen memileri (gemi), köprünün üstündeki obütüleri (otobüs) ve kuşları izledik. Bayıldı tabii. Etraftan da bol bol ilgi gördü, kendisine ilgi gösterenlere o da karşılık verdi. 

Tören boyunca da bir öyle bir böyle derken Ada'yı idare etmeyi başardık. Konuşmacılara en coşkulu alkışı Ada yaptı. Sandalyenin üstüne çıkıp töreni daha bir ilgiyle izledi. Kuzenimin diploma alma sırası geçince hep birlikte bahçede dolaşmaya başladık. Bu arada Ada Galatasaray'ın meşhur kedilerine nasıl sataşılır konulu gösterilerini de yaptı. Çevredekilerin endişeli bakışlarına rağmen... 

Bu bahçe gezisi sırasında da Ada bir kızla tanıştı. Ada'dan birkaç yaş büyük bu kız Ada'ya çok ilgi gösterdi. Hatta hatıra fotoğrafımıza o da girdi. Bir ara Ada'yı kolundan tutup annesinin yanına bile götürdü ki Ada bundan fena halde rahatsız oldu. Sonra ise bu gördüğünüz fotoğraftaki sahne gerçekleşti. Birbirlerini çok sevdiler. Bir süre sohbet bile ettiler. Ayrılmaları biraz zor olsa da törenin bitmesi bize yardımcı oldu ve el sallayarak ayrıldık. 
Böylece Ada hayatının ilk ciddi törenine katılmış ve bir olay çıkarmadan günü tamamlamış oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder