Defne'yle pazar keyfi

Baharı bekleyen kumrular misali gözümüz yollarda kalmıştı ki bahar cumartesi günü geldi. Hemen harekete geçtik biz de ve Ada'yı alıp pazar kahvaltısına gitme programı yaptık. Bahçeşehir taraflarında oturan arkadaşlarımız ve dünya şekeri kızları Defne'nin davetine hayır diyebilecek kimseyi tanımıyoruz zaten. Pazar sabahı bindik arabamıza, babamızla didişerek de olsa, bagaja da Ada'nın zıplayan atını, arabasını, topunu alıp koyulduk yola. Arkadaşlarımız bizi çok güzel bir yere götürdü. Sayfiye isimli kocaman bir yeşil alana kurulu bir tesis. Açık büfe kahvaltı, göz alabildiğine yeşil... Bir pazar kahvaltısı için daha ne ister insan... 
Ada ve Defne çok güzel zaman geçirdiler. Güzel güzel oynadılar. Tabii çok yoruldular. Babalar motosiklet turuna çıktığında biz de eve gidip uykuya yatırdık Defne ve Ada'yı. Onların uyuduğu dilimde de gelsin kahveler, gazeteler... Gazetelerdeki haberler insanın vicdanını rahat bırakmıyor ama yine de güzel zamandı itiraf etmeliyim. Sonra çocuklar uyanınca yeniden kuruldu masalar. Bu sefer köfte, patates gibi büyük küçük herkesin hayran olduğu mönü geldi karşımıza. Büyüklere ayrıca rakı ve bira. 
Defne the Şirine
Günün sonunda baktık ki Defne ve Ada bu kadar saatlik mesaiden sonra çok da yakın iki arkadaş olmuşlar. Sık sık bu buluşmaları tekrarlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder