Aile geleneklerimiz: Doğum Günü

1 yaş pastası
Hayatım boyunca doğum günlerim şenlikli geçti. Küçükken ev partileri yaptım. Büyüyünce kutlamalar sokağa taştı. Benim için önemli olan doğum günüm, beni sevenler için de önemli oldu tabii. İki kişilik hayatımızda da doğum günlerimizi özenle kutladık hep. Hatta Ada’ya hamileyken, sevgilim benim için sürpriz bir doğum günü bile organize etmişti. Koca göbeğimle bir doğum günü kutladım! Tahmin edersiniz, Ada’nın ilk doğum günü de böyle bir aile için büyük önemdeydi. 

Günler öncesinden pasta sipariş edildi, aksesuvarlar alındı, hediyeler seçildi, anneanne, babaanne ve diğer büyükler davet edildi. İzmir'den (Çikolatakart) resimli çikolatalar sipariş edildi...  Ada’nın hiçbir şeyden haberi yoktu tabii. Kalabalıktan hoşlanan bir çocuk olarak o gün de eğlendi ama doğum günü nedir hiç anlayamadı.

1 yaş çikolataları
Şimdi neredeyse iki yaşında ve biraz biraz anlamaya başladı. Benim doğum günümde pastanın mumlarını Ada söndürdü mesela. Bu da zaten hevesli olan bizim gibi bir anne babaya, Ada’nın iki yaş doğum gününe daha bir şevkle hazırlanmak için bir neden daha oldu. 26 Mayıs 2011 hepimiz için önemli bir tarih olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder