Çocukların yaramazlığına gülen anne

Ada 19 aylık
Bir çocuğumuz olmasını istemeye başladığımda, hayalim Köpük’le çocuğumun koridorda koşuşması ve benim de onlara biraz yavaş olmalarını söylememdi. Tamam, garip olabilir ama böyleydi. Artık hayallerime kavuştum. Onların birlikte yaptığı yaramazlıklar beni gerçekten çok mutlu ediyor. Gürültülerinden, evi dağıtmalarından, kirletmelerinden hiç rahatsız olmuyorum. Onlara yarım ağızla “yapmayın” desem de, onlar da biliyor ki aslında ben bu duruma kızmıyorum.   

Köpük ve Ada’nın ilişkisi hemen gelişmedi. Köpük Ada’yı çok ama çok kıskandı, hep uzak durdu. Bu nedenle onların birlikte yaptıkları bir yaramazlık baba ve benim için harika bir gelişmeyi işaret ediyordu. Her ne kadar yaramazlığın sonucunda olan bizim biletlere olsa da...

Klasik bir deyişle, “kırk yılda bir” bir, konsere gitmek istedik. Candan Erçetin’in Açıkhava’daki konseri için biletlerimizi günler öncesinden aldık. Didi’yi organize ettik ve o günün gelmesini beklemeye koyulduk.

Sonra bir gün salonda gözüme Köpük ilişti. Ağzında bir kağıt, çiğniyordu. Olamaz, Köpük’ün ağzında “Candan” yazıyordu. Köpük bizim biletleri yemeye başlamıştı!!

Meğer hınzır Ada, biletleri babasının çalışma masasından kapıp Köpük’e vermiş. Köpük de afiyetle bu lezzetli kağıtları mideye indirmek üzereymiş.

İşte o biletler!
Hemen üstüne atladık, ağzından biletlerin kalan parçalarını aldık. Ben büyük bir dikkatle tüm ufak parçaları birleştirmeye başladım. Bir minik parça, hem de pek önemli bir yerdeki parça yoktu. Ama geriye kalanlar bizi idare eder diye düşünüyorduk. Hemen Biletix’i arayıp yırtık biletin geçerli olup olmadığını sorduk, “geçerli” dediler. Biz de tüm parçaları birleştirdik, güzelce yapıştırdık.

Bu büyük operasyonun ardından Ada’nın banyo zamanı gelmişti. Üstündekileri çıkartırken fark ettim ki, şu pek önemli minik parça da Ada’nın ayağının altına yapışmış! O saatten sonra puzzle olmuş biletin içine eklememiz mümkün olmadı tabii.

Konser akşamı, kapıda biletleri kontrol eden görevlinin yüzüme nasıl baktığını tahmin bile edemezsiniz. Ama biz, çocuklarının yaramazlık yapması hayaline kavuşmuş ve istediği konsere gidebilmiş ebeveynin mutluluğu içindeydik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder